Antalya bölgesinde 1987 yılından itibaren öncelikle YORK marka soğutma gruplarının satış sonrası hizmetlerini devam ettirdiğimiz HSK firmasından Yetkili Servis bayiliği alarak ayrılıp Refser Teknik Servis Hizmetleri Taahhüt ve Ticaret Ltd.Şti.’ni 1993 yılında kurduk.

Ana firma ile yıllar boyu beraber çalışarak Antalya bölgesi ve dışındaki 4 ve 5 yıldızlı otellere satış sonrası teknik servis hizmetlerini vermeye devam ettik.Servis hizmetlerinde iletişimin önemini kavrayarak GSM şebekesinin kurulmasını takiben ilk 24 saat servis hizmetini vermeye başladık.

Bakımını yaptığımız soğutma gruplarının oldukça komplike olan arızalarının yerinde ve çok hızlı bir şekilde giderilebilmesi için servis araçlarımızın tam ekipmanlı olmasına ve kritik yedek parçalarımızıda sürekli olarak araçta bulundurmaya özen gösterdik.

Hizmet verdiğimiz tesislerin cihazları ile ilgili tüm bilgileri içeren dosyalama sistemini kurarak geriye dönük eksiksiz bir arşiv oluşturduk.

Periyodik Bakımın önemini müşterilerimizle paylaşarak Referans listemizdede görüldüğü gibi 1989 yılında 3 tesisle Periyodik Bakım Sözleşmesi imzalayarak başladığımız uzun maraton sonucu 2005 yılında 26 tesisle sözleşme imzalamayı başardık.Bu tesislerden çoğu ile işletmeye alındıktan sonra kesintisiz sözleşmeli olarak çalışmaya devam ettik.

Ciddi servis anlayışımızın sonucunda C.Q.M kondenser temizlik sistemleri bayiliği, NIBA A.Ş Polyester soğutma kulesi bayiliği ve WESPER yetkili servis hizmetlerinin yanı sıra 2005 yılında CIAT Türkiye ile yetkili servis sözleşmesi imzalayarak hizmet ağımızı genişletmiş bulunmaktayız.

 

Ahmet Özdere

Refser Ltd Şti.